Masaż powstał z myślą o osobach, które borykają się na co dzień z chorobami i schorzeniami skórnymi typu trądziki, AZS,ŁZS i inne.
Jak wiemy nie od dziś na zaostrzanie dermatoz skórnych duży wpływ ma stan psychiczny chorych. Dlatego postanowiliśmy zadbać w naszej pielęgnacji także o ten element. Tak powstał nasz masaż autorski.
Masaż łączy w sobie techniki głębokiego rozluźniania mięśni i napięć w obrębie obręczy barkowej, działa na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, a także reguluje działanie obu półkul mózgowych. Płynne ruchy o różnej mocy i tempie powodują „zmylenie” naszych półkul mózgowych przez co dochodzi do regulacji działania układu nerwowego.
Masaż skupia się głównie na obszarach obręczy barkowej, MOS-a oraz karku i głowy, przez co możemy go wykonywać także u osób, które mają rozsiane stany zapalne na twarzy. Zastosowaneelementy refleksologii twarzy działają także na układ pokarmowy regulując jego działanie i wyciszając stan „zestresowanych” jelit.
Masaż twarzy( jeżeli możemy go wykonać) ma za to na celu poprawę napięcia i odżywienia skóry. Użyta do tego bogata w składniki aktywne maska D- Stress Mask powoduje regenerację i wyciszenie naskórka, rozświetlenie i rozjaśnienie skóry, łagodzenie podrażnień i zaczerwienień.